Szkraby i muzyka.

Dzieci, które uczęszczają na zajęcie są zachęcone i zmotywowane do wspólnej nauki. Odbywa się ona oczywiście pod przykrywką radosnych i atrakcyjnych zabaw. Rozwój dziecka w okresie 1,5 do 4 roku życia jest bardzo szybki. Jest to doskonały czas na zaszczepienie u dzieci miłości do wesołego muzykowania.
Program edukacyjny "Szkraby i Muzyka" wspiera rozwój dziecka poprzez koncentrowanie się na takich aktywnościach jak taniec, śpiew, zabawy ruchowe. Dzieci słuchają dźwięków, muzykują. Rozwijają swoje uzdolnienia i równocześnie cieszą się z dokonań. Staramy się w maksymalny sposób rozbudzić ciekawość, kreatywność i wyobraźnię malucha. Jest to bardzo ważny krok w zakresie odkrycia talentu i umiejętności w naszym szkrabie.Zajęcia prowadzone są przez zabawną maskotkę - Ośmiorniczkę Kraki.
Na zajęciach wykorzystujemy instrumenty, dzięki czemu wprowadzamy muzykę do otoczenia dziecka. Kładziemy nacisk na kształcenie wyobraźni muzycznej, uwrażliwienie, odczuwanie radości z wspólnego muzykowania.
Program Szkraby i Muzyka przewiduje zastosowanie bardzo zróżnicowanych technik i narzędzi przydatnych w zakresie nauczania. Zarówno śpiew, jak i zabawy ruchowe bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka - językowy, ruchowy.