kadra

Nasza Kadra

Naszą kadrę pedagogiczną tworzy zespół kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Wszyscy są absolwentami uczelni pedagogicznych, posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i stale podnoszą swoje kwalifikacjie poprzez udział w licznych kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych. W swojej pracy stosują nowatorskie osiągnięcia dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, zdolności i sprawdzania postępów dziecka. Cechuje ich otwartość, empatia, umiejętność organizacji i kreatywność w działaniu. Nastawieni są na zaspakajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka. Najważniejsze jest jednak to, że kochają pracę z dziećmi, wykonują ją z pasją , jak również posiadają predyspozycje do wykonywanego zawodu.

Nasza Dyrekcja

Łukasz Wolniak

Łukasz Wolniak

właścicel

Łukasz Wolniak

właściciel

Nasze Nauczycielki

Adrianna Arendt

Adrianna Arendt

nauczycielka misie

Adrianna Arendt

nauczycielka misie

Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. W pracy z najmłodszymi zależy mi na tym - aby dzieci poznały świat przez działanie i doświadczenie, aby podejmowały działania, popełniały błędy, a dzięki otrzymanemu wsparciu i odrobinie zachęty podejmowały kolejne próby.


Uważam, że warto włożyc w pracę wiele trudu, by później na twarzy choć na chwilę pojawił się uśmiech.Kocham pracę z dziećmi, a każdego wychowanka traktuję indywidualnie. Każdy nowy dzień z moimi podopiecznymi, daje mi wiele radości. Staram się przekazywać dzieciom wiedzę w ciekawy sposób, ale również i ja uczę się każdego dnia czegoś od dzieci - szczerości, radości z małych rzeczy, bezpośredniości i kreatywności.

Katarzyna Archutowska

Katarzyna Archutowska

nauczycielka nutki

Katarzyna Archutowska

nauczycielka nutki

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności: edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.


Jestem początkującym nauczycielem, dzięki pracy w przedszkolu wiem, że robię to, co kocham. Praca z dziećmi jest spełnieniem marzeń. Dzieci, a właściwie praca z nimi daje mi mnóstwo satysfakcji i motywacji do dalszego rozwoju, a uśmiech dziecka jest dla mnie nagrodą.
W swojej pracy stosuję naukę przez zabawę, ruch oraz doświadczenia.

Marta Bor-Piskorz

Marta Bor-Piskorz

nauczycielka

Marta Bor-Piskorz

nauczycielka

Ukończone studia:
Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim.
Filologia angielska.
Podyplomowe wychowanie przedszkolne i logopedia szkolna z pedagogiką korekcyjno -kompensacyjną.


Od 8 lat jestem związana z nauczaniem dzieci w przedszkolu. Praca ta daje mi mnóstwo radości i satysfakcji. W swojej pracy stosuję nauczanie poprzez doświadczenie, pedagogikę zabawy oraz kreatywne metody działania. Prywatnie jestm mamą 4-letniego Filipka.
Moje motto to: "Nauczać to rozniecać ogień, a nie napełniać puste wiadro" Heraklit (IV w. p.n.e).

Joanna Kosek

Sylwia Derkus

nauczycielka

Sylwia Derkus

nauczycielka

Ukończone studia:
Licencjackie - edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.
Magisterskie z zakresu terapii pedagogicznej.


Jestem wychowanką Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku, gdzie przez cztery lata uczęszczałam na zajęcia teatralne. Dzięki tym zajęciom wiem, że jesteśmy w stanie przekroczyć więcej granic niż sobie wyobrażamy, musimy tylko zrobić pierwszy krok – spróbować. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i szczęścia, ich uśmiech jest dla mnie pozytywną energią. W dzieciach fascynuje mnie ich kreatywność, pomysłowość, wyobraźnia, otwartość oraz ciągła gotowość do działania. Uważam, że jako dorośli powinniśmy uczyć się od dzieci umiejętności radowania się z drobiazgów które nas otaczają. W życiu kieruje się zasadą „Niemożliwe nie istnieje"

Andżelika Grabowska

Andżelika Grabowska

nauczycielka nutki

Andżelika Grabowska

nauczycielka nutki

Ukończone studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z plastyką, magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną


Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości, energii i satysfakcji. Od niedawna jestem mamą a mój synek nauczył mnie jeszcze większej cierpliwości, wrażliwości oraz indywidualnego podejścia do każdego dziecka.
Z moimi dziećmi uwielbiam odkrywać świat sztuki, plastyki, muzyki… podziwiam u nich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Doceniam kreatywność i zaangażowanie ja natomiast motywuję ich do samodzielności bez której dziecko moim zdaniem wiele traci.
Największym podziękowaniem, dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Renata Pawłow - Fusik

Marta Jarosińska

nauczycielka cytrynki

Marta Jarosińska

nauczycielka cytrynki

Ukończone studia: Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią


Praca z dziećmi w przedszkolu była moim marzeniem od dzieciństwa i gdybym miała po raz drugi wybrać zawód, zostałabym nauczycielem. Traktuję to jako powołanie i zawodową pasję, która każdego dnia wpływa na codzienne stawanie się lepszym człowiekiem- "Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu Robert Fulghum"

Edyta Łyzińska

Edyta Łyzińska

nauczycielka misie

Edyta Łyzińska

nauczycielka misie

Ukończone studia: pedagogika rewalidacyjna, podyplomowe wychowanie przedszkolne.


Dziecko jest chodzący cudem ,wyjątkowym i niezastąpionym.
Praca z dziećmi to jedno z moich marzeń, ktore udało mi się spełnić. Kocham dzieci i z radością witam nowy dzień wiedząc, że od rana przywitają mnie uśmiechy maluchów. Prywatnie jestem mamą i najlepszym przyjacielem swoich dzieci.

Dominika Kacprzak

Dominika Kacprzak

nauczycielka motylki

Dominika Kacprzak

nauczycielka motylki

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna


Moim ulubionym cytatem odnośnie wychowania dzieci jest cytat Janusza Korczaka, który brzmi: "Dobry wychowawca to taki, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata,a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil". Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w życiu, wychowaniu dzieci być częścią ich świata. Być ich przewodnikiem w przedszkolu, który pomoże ,wskaże odpowiednią droge. W nauce dzieci stawiam przede wszystkim na naukę poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymenty. Pragne stworzyć dzieciom atmosfere w której będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe. Osobiście bardzo cenię zajęcia plastyczne, które w niesamowity sposób pozwalają rozwijać dziecięcą ekspresję.

Marta Pietrzak

Marta Pietrzak

nauczycielka nutki

Marta Pietrzak

nauczycielka nutki

Studentka Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku Pedagogika.


Praca w przedszkolu jest dla mnie spełnieniem marzeń. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez pracy z dziećmi. Jestem mamą dwóch wspaniałych synów. Macierzyństwo pomaga mi patrzyć na każde dziecko w przedszkolu jak na swoje własne, z miłością, empatią i zrozumieniem. Dzięki temu, że jestem matką lepiej rozumiem rodziców, którzy powierzają nam swoje pociechy. W końcu dziecko to największy skarb!

Kinga Smolińska

Kinga Smolińska

nauczycielka cytrynki

Kinga Smolińska

nauczycielka cytrynki

Ukończyłam studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku o specjalności edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym.


Praca z dziećmi daje mi dużo radości i poczucie spełnienia zawodowego. Podziwiam dzieci za ich kreatywność, spontaniczność oraz to w jaki sposób odbierają otaczającą rzeczywistość. Uważam, że dzieci są skrzydłami człowieka. W swojej pracy stawiam na rozwój dziecka poprzez działanie i doświadczenie, ponieważ nauka powinna sprawiać wiele radości. Prywatnie jestem mamą 2 -letniej Kornelki.

Dominika Tomaszewska

Dominika Tomaszewska

nauczycielka

Dominika Tomaszewska

nauczycielka

Ukończone studia:
Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.
Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią.


Praca z dziećmi to dla mnie ogromna radość, a każdy dzień spędzony razem z nimi jest niezwykłą przygodą. Opiekę nad moimi podopiecznymi staram się sprawować najlepiej jak potrafię, indywidualnie podchodzę do każdego dziecka. Wszelkie sukcesy przedszkolaka są dla mnie motywacją do dalszego działania”.

Aleksandra Witkowska

Aleksandra Witkowska

nauczycielka motylki

Aleksandra Witkowska

nauczycielka motylki

Ukończone studia:
Pedagogika.

Praca z dziećmi to ciągłe wyzwania i wzajemne inspiracje. Dzieci nie ukrywają swoich emocji, mają niesamowitą wyobraźnię, a przede wszystkim potrafią cieszyć się z małych rzeczy. Dzięki nim każdy dzień w pracy jest inny, niepowtarzalny. Chętnie rozmawiam z dziećmi, słucham i poznaje świat ich oczami. Staram się by każde dziecko czuło się bezpieczne i szczęśliwe. Uśmiech na ich twarzy jest dla mnie największą nagrodą.

Panie Asystentki i Nauczycielki Wspomagające

Renata Pawłow - Fusik

Monika Feliciak

nauczycielka wspomagająca

Monika Feliciak

nauczycielka wspomagająca

Ukończyłam Studia Magisterskie: Zarządzanie i marketing. Studia podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne, edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne, obecnie studiuję oligofrenopedagogikę. Ukończyłam Ognisko Artystyczne i Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w Spółdzielczym Domu Kultury oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie saksofonu. Prowadzę zajęcia muzyczne z dziećmi i rodzicami w Szkole Muzycznej "Yamaha".


Najwięcej miłości otrzymujemy od dzieci. Wystarczy spojrzeć głęboko w oczy by dostrzec w nich niewinność i szczerość. To największa przyjemność pracować w dziecięcym otoczeniu. Myślę, że dzieci są jak puste kartki z pięciolinią, na której zapisuje się muzyka a każda spotkana osoba to kompozytor. Staram się zawsze wysłuchać, pomagać kiedy potrzebują pomocy, rozwiązywać problemy i obdarzać dzieci dobrą energią, radością i uśmiechem.

Malwina Kwasiborska

Malwina Kwasiborska

nauczycielka wspomagająca

Malwina Kwasiborska

nauczycielka wspomagająca
Renata Pawłow - Fusik

Renata Pawłow - Fusik

asystentka - instruktorka kulturalno-wychowawcza

Renata Pawłow - Fusik

asystentka - instruktorka kulturalno-wychowawcza

Pracuje w przedszkolu Gucio od 4 lat.

Jej zainteresowania skupiają się wokół plastyki, rękodzieła artystycznego i ludowego, dekoracja i adaptacja wnętrz oraz wszystko co jest związane z kolorem, fakturą i formą.
Praca w przedszkolu daje mi dużo satysfakcji z kontaktu z dziećmi, które są niezwykle spontaniczne w wyrażaniu emocji. Pozwala rozwijać wyobraźnię i motywuje do poszukiwania nowych pomysłów do realizacji interesujących zajęć z dziećmi. Ponadto fascynuje i zaskakuje mnie różnorodna twórczość dzieci co pozwala mi na ich lepsze poznanie i oglądanie świata oczami dziecka. Lubię nowe wyzwania i staram się każdy nowy pomysł realizować z dużym zaangażowaniem.